Как Riot превъзпитава простаците чрез League of Legends?


Точното заглавие на тази публикация на Kotaku е: "Как League of Legends използва вашия мозък, за да ви спре да бъдете задник?". 

Действително има проблем с играчите идиоти в League of Legends и Riot се опитва всячески да ги спре. Те не просто ги отправят в бан, но използват науката, за да проникнат в мозъка им и да ги направят едно, по-добро човешко същество. 

В публикацията си Kotaku представя програмите и техниките на Riot, които те използват в своите експерименти със своите потребители, голяма част от които са определяни като "токсични" (т.е. яко благославят вас и вашите роднини по майчина и друга линии). 

В съвместната си работа с гейм-дизайнера Jeffrey "Lyte" Lin, който притежава докторска степен по когнитивната невронаука, Riot стартира програмата "Optimus Experiment", която променя цвета на текстовите съобщения, показвани на играчите. След преглед на 10 милиона мачове, те са открили, че (поне сред западните играчи) предупредително съобщение, изпратено в червено е по-ефективно от това в бял цвят, а в синьо за добър резултат по-вероятно ще доведе до положително поведение. 

Прочетете още:История на Riot Games - създателите на League of Legends

При друг експеримент с враждебно настроени играчи става ясно, че временното наказание чрез ограничаване на чат съобщенията им води до намаляване на броя на подадените доклади срещу тях с около 20%. Освен това експериментът показва, че временното ограничение в чата е по-ефективно от бан. 

Някои от изследователските програми на Riot са по-абстрактни. Например, те работят с британски университет, които изследват връзката между никнейма в играта и личността на играча. При друг експеримент се търси изграждането на изкуствен интелект, който да обучава играчите за работа в екип сред непознати. 

Прочетете още: Riot Games: Борбата с токсичните играчи продължава
League of Legends е най-популярната MOBA в България, а и по света. Всеки ден в нея играят по 27 милиона души. Между тях обаче има потребители с меко казано "невъздържано" поведение, поради което Riot постоянно търси начини за борба с токсичните играчи. Да превъзпиташ такава огромна маса хора е "Мисия невъзможна" като се има предвид, че много от тях са на възраст под 18 г. 


Онлайн игрите са популярни в китайските интернет кафета
Състезателната природа на играта не рядко води до масови сбивания, а дори и убийства, като дори на Филипините се подготвяше проектозакон, който да забрани League of Legends и Dota 2. Това бе свързано с множеството протести на родители, които твърдят, че тези игри пречат на децата им да учат и заради множеството случаи на насилие между играчи. В България все още няма случай на убийство заради League of Legends, но имайте предвид, че на Изток потребителите играят в интернет клубове, където стават и масовите сбивания. 

За съжаление една немалка част от непълнолетните играчи на League of Legends действително вярват, че играейки нон-стоп ще достигнат форма, за да станат един ден професионалисти и да печелят много пари на игралната сцена, поради което не е нужно да гледат уроците си в училище. 

Share on Google Plus

About Unknown

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 коментара :

Публикуване на коментар